Czy dietą można uspokoić płochliwego konia?

koń i jeździec, pasza i suplementy

Czy odpowiednio dobrana dieta może wpłynąć na uspokojenie płochliwego konia? Jeżeli dostarczymy mu określoną paszę treściwą lub specjalne suplementy, czy jego zachowanie może ulec zmianie?

Czy dietą można uspokoić płochliwego konia?

Płochliwe konie mogą reagować źle na skrobię. Powinniśmy więc wybierać paszę, która jest bogata w tłuszcz i błonnik. Te składniki powinny być głównymi źródłami energii w diecie konia zamiast skrobi. Skrobia znajduje się w zbożach, więc szukamy produktów, które mogą je zastąpić. Pasze Red Mills z serii Horse Care nie zawierają wielu zbóż. Bazują głównie na soi oraz nas pulpie buraczanej, jako źródle błonnika. Wpływają one na poprawę kondycji oraz mają małą zawartość ziaren. Pasza Horse Care 10 Mix oraz  Horse Care 14 MIx zawierają 15 % skrobi. W mojej ocenie są to najlepsze pasze dla płochliwego konia.

Sorcha O’Connor, weterynarz, specjalista do spraw żywienia Red Mills

Dobierając odpowiednią dietę dla konia, możemy wpłynąć na jego temperament. Dlatego ważne jest, aby do tematu żywienia konia podchodzić kompleksowo wybierając paszę oraz suplementy współpracujące ze sobą. Konie nerwowe i płochliwe powinny unikać w diecie źródeł energii opartych na skrobi. Można je wysprzedać również odpowiednimi preparatami, takimi jak suplement Nutri Calm.

Nutri Calm to redukujący nerwowość, wspierający skupienie i koncentrację u konia podczas codziennych treningów i zawodów. Syrop zawiera L-tryptofan, serotoninę, witaminy z grupy B oraz magnez. Foran Nutri-Calm nie zawiera zabronionych substancji, dlatego jest bezpieczny do stosowania u koni startujących w zawodach i wyścigach.

 

159.00 599.00  z Vat

Wybierając pasze Red Mills i suplementy Foran, masz pewność że wybierasz produkty skuteczne, bezpieczne i o najwyższej jakości. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skonsultuj się z nami pisząc wiadomość e-mail na adres kontakt@foran.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *